Vanr de website:
Rinke Hoekstra Lid van de Knowledge Representation and Reasoning Group van Frank van Harmelen bij de VU. Onderzoeker bij het Leibniz Center for Law bij de UvA, waar hij recent alle Nederlandse wetgeving als linked open data publiceerde. Nam deel in verschillende W3C werkgroepen. | web | twitter | scholar | mendeley | slides | Lezing: “Gebruik van linked data voor het bouwen van een semantisch web van data” Rinke beschrijft het gebruik van Linked Data in combinatie met principes uit Web 2.0, voor het bouwen van een web van onderling gerelateerde onderzoeksdata. Een dergelijk web van data maakt het mogelijk om onderlinge verbanden tussen onderzoek expliciet te maken. Hierdoor wordt herhaalbaarheid van onderzoek bevorderd, doordat afhankelijkheden en herkomstinformatie (provenance) van publicaties en data eenvoudig te achterhalen zijn. Een web van data maakt ons bovendien steeds minder afhankelijk van full-text zoekvragen: in plaats van tekst kunnen we nu gestructureerde data bevragen
—
De presentatie staat al op t net, heel plezierig voor ons life bloggers ziet er heel interessant uit 😉
Wrsl was toch een andere: dit is die van deze bijeenkomst :
Zie ook http://www.data2semantics.org/
—
Global innovatie index NL staat op nr 9. Regering wil dat omhoog brengen.
Subsidie gevers willen graag data hebben, zeker na fraude gevallen van laatste tijd.
Data is nodig om te begrijpen wat iemand gedaan heeft.
Dweilen met de kraan open.
Er is heel veel data, waar weinig aan geannoteerd is, dat redden we handmatig niet.
Advanced search daarop is niet mogelijk.
Hoe krijgen wel daar meer grip op.
Linked Science maken: hoe krijgen we dat voor elkaar?
Wetenschappelijk asset nu is eigenlijk een complete paper. Meestal achter een paywal.
Eigenlijk moeten we elk onderdeel van alles wat gepubliceerd wordt als scientific asset zien.
Transparantie!
Artikel nu: Vrije tekst, Dublin Core metadata zonder onderliggende data zonder instructies voor die data.
We willen graag onderzoek kunnen reproduceren. 64 procent was gewoon niet te reproduceren, zelfs niet als de data er was.
Slechts 20 procent helemaal wel.
Waar komt waarde vandaan.
Transdiciplinair .
Kunnen we dat doen? Spreken deels andere taal, we weten het eigenlijk niet.
Hoe kunnen we die van ene naar andere verplaatsen.
Wie beheert t eigenlijk?
Hoe legt je betrouwbaarheid vast?
Web science
Informatici en communicatie wetenschappers kijken naar structuur van web. Hoe betrouwbaar, hoe groot.
Linked data
Alles verbinden met URI, alles zoveel mogelijk verbinden.
Hoeft niet perse op t internet, maar mag wel. (kan ook intern )
Triple store.
COMMIT
Voorbeeld clinical decision support.
Short titel catalogue een compleet Author netwerk van nl werken van 1550 tot 1800.
Rinke deed dit soort dingen handmatig, Dat moest op andere manier opgelost, andere vervang je ene probleem door andere.
DANS is mooie database, maar als je ziet hoe data stroomt, zie je dat er niets van klopt. Neem een auteur en kijk in diverse databases hoe vaak die persoon erin zit.
Vaak worden dit soort overzichten op projectbasis opgezet, maar dan te traag of niet meer bijgehouden.
Metis mensen, ga je verstoppen.
Je wil dit soort dingen niet zo bijhouden!
Maak gebruik van web 2.0 technieken.
Recipriv reconstructie privenance using Dropbox, die houdt t toch al bij, maak er gebruik van.
Plsheet dependances between cellen in complex spreadsheets.
Tablinker, cellen annoteren.
Kunnen werken met ingewikkelde annotaties.
Onderzoekers moeten zelf controle hebben over hun data.