Twee Google URL verkorters

Laat een reactie achter

Een zoekactie van Google geeft lelijke en onoverzichtelijke URLs en wil je die aan een ander sturen heb je daar vaak een probleem mee. Afgelopen week ben ik deze twee URL shorteners tegen gekomen: te gebruiken in e-mail of Twitter of wat dan ook.

Gog.is ontwikkeld door Mr. Calzone.
Maakt het eenvoudig om een gewone Google zoekactie te versturen. Je hoeft niets te downloaden of installeren,  type  je zoekwoord in achter  http://gog.is/  en je krijgt meteen het zoekresultaat in Google als je die in de URL balk plakt en een enter geeft.  Die korte  tekst kun je dus ook versturen. Er zijn nog wat aardige opties als o.a. toevoegen van news:  (of n: ) voor nieuws

http://gog.is/biblioblogs geeft een gewoon  Google zoekresultaat
http://gog.is/libraries+netherlands meerdere termen met komma’s of +
http://gog.is/news:libraries geeft Google news zoekactie

Hattip: RWW

——————————

Mapof.it gemaakt door John McKerrell
Hiermee verkort je Google Maps URL’ s en kun je gemakkelijk leesbare en kortere URL’s over Google Map locaties te versturen. Type het adres in na de eerste slash achter http://mapof.it/

http://mapof.it/amsterdam

Mocht je de Dam in Amsterdam willen, dan zet je er een + tussen de twee termen en voor een route vul je voor de tweede plaats weer een / in, stel dat je van de Dam in Adam naar de Erasmusbrug in Rdam zou willen  gaan:

http://mapof.it/dam+amsterdam
http://mapof.it/dam+amsterdam/erasmusbrug+rotterdam

Hattip: Nu. lifehacking

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s